Menu
Nákupný košík 0

Když chci pomáhat - focení

Zverejnené od Zdenka Průšová dňa

Jak na to, když už chodíte venčit a chcete pomoci fotografiemi pejska?

První varianta je sehnat fotografa – profíka, který má kvalitní vybavení, umí si s fotkami vyhrát a má talent. Když umí fotit zvířata, je to bonus, ale dá se to naučit. Vy se jen domluvíte v útulku, zda s pomocí souhlasí a můžete si sjednat schůzku. Vy jako venčitel budete chodit pro pejsky do útulku a vodit na místo, kde budete fotit. A pak už bude záležet na fotografovi, jaké Vám dá instrukce. Já když jdu s fotografem, v základě jen ideálně vyběhám psa, aby se trochu unavil. Poté už zkoušíme povely, motivujeme hezké pohledy pomocí pamlsků a hraček, pak zase běháme.

Druhá varianta je taková, že se na to vrhnete sami. Tedy následující řádky slouží pro amatéry, kteří nemají super techniku, prostě jen mobil nebo obyč foťák u kterého ani nevědí, na co všechna ta tlačítka jsou. Ale i tak je ideální mít k ruce ještě kámoše pomocníka, ať jeden vede psa a druhý fotí.

Tedy máte psa, kterého ideálně trochu znáte anebo jste si zjistili vše o jeho povaze a zkušenostech v útulku.

Vždy je důležité pejska před focením psychicky i fyzicky uvolnit, aby byl spokojený, klidný a v dobré náladě – pak se bude usmívat, mít pěkně postavené uši a prostě vypadat dobře. Projděte se, nechte ho vykonat potřebu, zaběhejte si a pak se někde na chvilku posaďte, aby se pes zastavit a došlo mu, že teď se chvilku nikam nepůjde.

Zvolte hezké okolí, ideálně přírodu v místě, kde je dostatek světla.

Zkuste kouknout na mobilu/foťáku zda má nějaký mód focení v pohybu/zvířat nebo tak něco – případně automat odvede svou práci.

Musíte na kolena, nefoťte zvířata z vrchu, ale ze stejné výšky.

Pokud na Vás pes nekouká, pískněte hračkou, zašustěte sáčkem, pískněte. Na každého psa funguje něco a potřebuje jinou intenzitu podnětu, ale to snadno vyzkoušíte.

Dobré je udělat přibližně pět fotografií, to většinou stačí a někdy je opravdu méně, více. Například:

  • Hezký detail obličeje, pohled do očí.

Focení psů útulek

  • Sedni nebo lehni – pokud to s pesanem dovedete, ukážete tím i to, že pes povel umí.

Focení psů útulek

  • Postoj - aby bylo vidět, jaké má pes proporce.

Focení psů útulek

  • Foto s člověkem - kde je dobře vidět velikost psa – pokud nemáte pomocníka, zkuste třeba i kolemjdoucího.

Focení psů útulek

  • Fotka v pohybu – jsou to fotky, které nás na FB zaujmou a nutí zmáčknout, to se mi líbí :) ale je to bez profíka těžší, ale zkusit to můžete.

Focení psů útulek

Pokud nemáte pomocníka, můžete pesana po pořádné procházce uvázat u stromu a fotky udělat v tu chvíli. Pozor, ale na povahu a minulost psa, pokud byl pes uvázaný někde již dříve a má z toho trauma, tak to ani nezkoušejte. Nicméně většina psů to bez problému zvládne. Nejdete nikam daleko a pořád koukáte na psa a mluvíte s ním, ukážete mu hračku nebo dobroty, dáváte povely a zkoušíte. Po chvilce se k němu vrátíte, pomazlíte a opakujete, až máte pár fotek hotových. Když nemáte asistenta, můžete zkusit i selfie se psem, občas vyjdou opravdu moc vtipně.

Případně je možné fotit i psa v kotci/za mřížemi, což vzbuzuje vždy hodně emocí a touhy pomoci.

 Focení psů útulek

Fotky pak přidáte na své sociální sítě a pošlete do emailu danému útulku. Pokud pomáháte útulku i s inzercí, je pak třeba nové fotky nahrát i k inzerátům.

Věřte, že do pár dnů bude mít pejsek nový domov a Vy na tom budete mít velkou zásluhu.


Zdieľajte tento príspevok← Starší článok Novší článok →


0 komentárov

Napíšte komentár

Komentáre musia byť odsúhlasené pred zverejnením.

Liquid error: Could not find asset snippets/currencies.liquid