Menu
Koš 0

Když chci pomáhat – inzerce

Zveřejněné od Zdenka Průšová dne

Pokud chcete pomáhat zvířatům v nouzi, je řada možností. Inzerce je skvělá pokud máte trochu volného času u počítače. Je to cesta pomoci vhodná pro všechny, ale hlavně Ti kteří nemají finance nazbyt a nemají to srdce do útulku vstoupit je naprosto ideální!

Výhodou je, že můžete pomáhat útulku úplně kdekoliv! Pokud umíte cizí jazyky, nemusíte se omezovat jen na Čechy nebo Slovensko a můžete pomáhat třeba v Americe.

Jakmile si útulek vyberete, je nutné do něj napsat email nebo zavolat! Dělat inzerci bez domluvy s útulkem opravdu není správně (to se netýká sdílení). Až se spojíte s útulkem, řeknou Vám třeba, jaké portály už mají inzerované a kde naopak chtějí pomoci. Dostanete přihlašovací údaje nebo si dle instrukce založíte nový profil. Někde mohou chtít, abyste info jen kopírovali, ale většinou Vám dají v tvorbě volnou ruku. Vy si přečtete informace na webu (pokud můžete do útulku zajít a pejska poznat osobně, je to lepší, ale není to nutné) a na základě toho napíšete originální příběh. Kopírování inzerátu také moc pomáhá, to je bez debat. Pokud ale máte trochu talent na psaní, je hezké když jsou texty originální a poutavé. Může se pak stát, že člověk zavře inzerát na portále, kde je jen stručně sepsáno základní informace, ale zaujme ho ten Váš, kde zapojíte kreativitu. Vždy i inzerátům připojujte fotografie (ověřte si v pravidlech serveru, zda tam mohou být loga). Můžete vymýšlet i koláže či letáčky.

Je třeba si nevymýšlet nic navíc, pokud něco nevíte, doptejte se v útulku, aby byl hlavně vždy inzerát pravdivý, ale zajímavý a poutavý.

Pokud jde třeba o pejska staršího nebo s nějakými nedostatky, začněte vždy něčím pozitivním, abyste čtenáře hned neodradili.

Pokud byste se chtěli hodně ponořit do světa inzerce, podrobný článek o inzerci pro útulky najde zde:

http://www.utulektabor.cz/wp-content/uploads/2016/06/rady_inzerce_NNOZ.pdf

Když už máte svůj portál, staráte se o něj – musíte mazat inzeráty na pejsky/kočičky, kteří již našli domov a přidávat nové. U mazlíků, kteří jsou v útulku dlouho, je třeba také hlídat aktualizace na webu, je třeba inzerát aktualizovat či přidat nové fotky. V tom bude útulek spoléhat na Vás – dobře se změny sledují na facebooku, kam většinou útulek nové fotky přidá.

Takže určitě sledovat jak web, tak všechny sociální sítě, které útulek má, možná, když budete hodně dobří, Vám útulek i jednu z nich svěří.

Je dobré také útulku doporučit, kde by měli být vidět a nejsou tam.


Sdílejte tento příspěvek← Starší článek Novější článek →


0 komentářů

Napište komentář

Komentáře musí být odsouhlasené před zveřejněním.

Liquid error: Could not find asset snippets/currencies.liquid Liquid error: Could not find asset snippets/currencies.liquid