Příběh o motýlcích


Jak pro mě tento projekt začal?

FUNKY DOG motýlek symbol podpory útulkům.

Když něco začne od srdce a s radostí, je to předzvěst toho, že to bude skvělé!

Moje jméno je Katka a myslím si, že pes vypadá skvěle s motýlkem. Je to stylové, elegantní a zároveň milé. Tak jsem jich začala vyrábět, sama doma, stručně - ručně.

10% až 30% z ceny produktů darujeme útulkům a dalším organizacím. Značka FUNKY DOG je tak symbolem podpory útulkům. Každý pejsek se značkou FUNKY DOG světu ukazuje světu, že pomáhá svým kamarádům útulkáčům.

Jak to celé začalo?

Myšlenka psa s motýlkem začala, když jsem jednou viděla někde na ulici v roku 2011 malého mixnutého jezevčíka a měl na obojku červený károvaný motýlek.

Hned jsem si pomyslela, že to vypadá skvěle a že Kadlovi (mému psíkovi) by se jeden určitě hodil.

Motýlek jsem hledala snad 4 roky! Primárně jsem hledala motýlek pro lidi, ale nikde nic. Ani v mých oblíbených vintage obchodech a sekáčích. Jednoduše motýlci zmizely.

Potom někdy v létě 2015 jsem konečně našla jeden pro muže, co se mi líbil! 

Od momentu, co Kadlino měl motýlek na obojku (a nosil ho samozřejmě stále), poutal pozornost každého na ulici a bylo vidět, že s ním dělá i radost! Bylo to velmi milé a mě to těšilo. To byla ta inspirace, která mě dostala k zamyšlení "Proč nevyrábím motýlky já sama? Lidi by to určitě potěšilo a mohli by si koupit motýlek i pro svého hafana!"

Jsem kreativní člověk, kterého baví něco vlastnoručně vyrábět. Tak jsem se do toho pustila! Začala jsem motýlky vyrábět při své práci. Sama jsem si nvrhla dyzajn motýlku, jak bude fungovat zapínaní na obojek nebo postroj. Chtěla sem aby to bylo praktický a jednoduchý.

Od začátku mi bylo jasné, že chci prodejem produktů pomáhat zvířátkům. Celý život se zapojuji do různých aktivit, které pomáhají opuštěným či týraným zvířátkům, aby mohli být zdraví, veselí, hraví, a aby byli milovaní.

Proto věnuju 10% až 30% z prodeje útulkům a dalším organizacím. Buď nakupujeme věci, které právě potřebují a nebo věnujeme finanční prostředky.

FUNKY DOG jsem založila v srpnu 2015 a vše začalo celkem rychle. Začalo to facebookou stránkou a nadšenců přibývalo a tak jsem v listopadu spustila e-shop. Kde prezentuje všechny kolekce a pravidelně přidávám novinky.

Tváří značky je můj milovaný Mr. Cuddlo ("Kadlo") - neobyčejný pes se silnou osobností, plemeno "čistokrevný oříšek".

Každou fotku, kterou mi pošle spokojený zákazník mě nesmírně potěší! Každý pes bez rozdílu rasy vypadá úplně neodolatelně s motýlkem. Na Facebooku nebo instagramu máme mnoho fotek a jejich oblíbenost je až neuvěřitelná.

Kromě motýlků jsou v nabídce už i jiné produkty - obojky, vodítka, pelechy etc. Na výrobu používám výhradně etické a ekologické materiály, v tomto případně je to materiál Piñatex z listů ananasu, len a bavlnu. Spolu s dvěma kolegy jsem také napsala a vydala kuchařku pro psy Neštěkej a jez!